
- Dette event har allerede funnet sted.
Linda Spaun Haugli – Sarpsborg kunstforening
14. august 2021 12:00 - 22. august 2021 16:00
An event every week that begins at 12:00 on fredag and lørdag, repeating indefinitely

Slippe tak
Utstillingern er åpen 11/8 kl 17-20 (åpning med jazzmusikk), og deretter lørdag og søndag 14, 15, 21 og 22 august kl 12-16. Denne utstillingen er i samarbeid med Sarpsborg Jazzforening og Robert Norman festivalen.
Det er gjennom livets største utfordringer, der alt kan se kaotisk ut, at de store forvandlingene fødes. Forvandling som bygger på det som var, men gir en retning i kaoset.
Denne utstillingen er en personlig prosess. Den handler om å slippe tak, tørre å slippe tak og finne min retning fra følelsen av å være i fritt fall. Om hvordan jeg skal se på livet. Mye sitter i hodet. Det er vanskelig å gi slipp på ting du ikke får gjort noe med. Mitt fokus har vært på de tingene jeg kan påvirke.
Gode relasjoner – være takknemlig – være tilstede her og nå – gi av meg selv – ta vare på meg selv.
Arbeidene har tatt mange vendinger det siste året. Jeg har hatt behov for å gå ut av min komfortsone i kunsten. Føle på nye materialer, nytt uttrykk og nytt format. Men likevel beholde min stemme i arbeidene. Utstillingen kan ses på som en ny start med små arbeider, der jeg vil formidle skjørheten, nakenheten men også styrken i prosessen – forvandlingen.